ضرورت اهتمام بیشتر مسئولین نظام به مسئله تقریب و وحدت در جهان اسلام

در دیدارحجت الاسلام سبحانی نیا با مسئولین خبرگزاری تقریب تاکید شد :ضرورت اهتمام بیشتر مسئولین نظام به مسئله تقریب و وحدت در جهان اسلامحجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا صبح امروز در دیدار با مسئولین خبرگزاری تقریب تاکید کرد : متاسفانه امروز دشمنان اسلام از طریق ایجاد اختلاف میان گروه ها و مذاهب قصد اختلال درامنیت جمهوری اسلامی را دارند بنابراین بحث وحدت به ویژه با تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید در سرلوحه فعالیت های همه مسئولین قرار گیرد .{K۲Splitter}به گزارش خبرگزاری تقریب "تنا" ، صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین حسین سبحانی نیا عضو هیئت رییسه و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای شورای اسلامی در خبرگزاری تقریب حضور پیدا کرد. 
وی پس از بازدید از بخش های مختلف این خبرگزاری و آشنایی با فعالیت های این مجموعه ،‌ دیداری با استاد حجت ملکی مدیرعامل خبرگزاری تقریب ، شبیب جویجری معاون پارلمانی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، معاون خبر و سردبیران این خبرگزاری داشت. 
وحدت آفرینی در جهان اسلام ؛ هدف اصلی خبرگزاری تقریب استاد حجت ملکی در ابتدای سخنان خود با تاکید براین که نقش خبرگزاری تقریب وحدت آفرینی در جهان اسلام است گفت : خبرگزاری تقریب بر روی هر مسئله ای که حول محور ولایت وحدت آفرینی میان مذاهب مختلف ایجاد کند فعالیت دارد . وی با تاکید براین که دردرجه اول وحدت باید در سطح داخلی و میان مسئولین نظام صورت گیرد تصریح کرد : اختلاف میان مدیران ارشد به ویژه در دولت و مجلس ، وحدت کل جامعه را مختل می کند و تاثیراتی منفی بر توده های مردم خواهد گذاشت . 
مدیر عامل خبرگزاری تقریب از حجت الاسلام سبحانی نیا عضو هیئت رییسه مجلس درخواست کرد که گزارشات و اخبار مجلس که مرتبط با تقریب و وحدت میان مذاهب اسلامی است ، برای انعکاس در درجه اول به خبرگزاری تقریب منتقل شود . 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با یاری نمایندگان متعهد مجلس شورای اسلامی مجمع و خبرگزاری تقریب مذاهب اسلامی بتواند گام های بلندی را در زمینه ایجاد وحدت و تقریب میان مذاهب گوناگون بردارد. 

خبرگزاری تقریب مستقل و در خدمت نظام است 

در ادامه این نشست همچنین عزیز شاه محمدی سردبیر بخش انگلیسی خبرگزاری تقریب با بیان این که خبرگزاری تقریب می تواند اهرم موثری برای کارآمد تر کردن خدمات مجلس به ملت باشد گفت : اکنون فعالیت خبرگزاری ها تحت تاثیر برخی جناح های خاص قرار گرفته و نهاد خبری که به صورت مستقل و در خدمت نظام فعالیت کند بسیار کم است ،‌از جمله این خبرگزاری های استثا ،‌ خبرگزاری تقریب است. 
وی با اشاره به تهدیدهای رو به گسترش اخیر دشمنان علیه ایران تصریح کرد : پایه اساسی شکل گیری انقلاب اسلامی ایران بر این اساس بوده که برای سعادتمند شدن زندگی بشر ، تمهیدات مادی کافی نیست و باید در این راستا به معنویات نیز متوسل شد واین مسئله نقطه افتراق انقلاب اسلامی ایران با دیدگاه های غربی است. 
وی ادامه داد : به عنوان نمونه در جهان امروز ،‌ برخی احزاب به ظاهر اسلامی  تنها به کسب قدرت و حفظ آن توجه دارند و در راه رسیدن به این هدف هیچ گونه تمایلات ضد صهیونیستی، ضد غربی از خود نشان نمی دهند و حتی مواضع ضد شیعی نیز اتخاذ می کنند، بنابراین خبرگزاری تقریب می تواند پایگاه اصلی انعکاس فعالیت های ضد تقریبی این گروه ها در جهت روشنگری افکار عمومی باشد. 
شاه محمدی یکی دیگر از اقدامات خبرگزاری تقریب را تصویر سازی مناسب از جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و خاطرنشان ساخت : دشمنان جمهوری اسلامی ایران تصویر مغشوشی از کشور ما در افکار عمومی ترسیم کرده اند ،‌در همین راستا سایت انگلیسی خبرگزاری تقریب در بخشی به نام علم و فناوری ، تمامی دستاوردهای کشورمان را در زمینه های پزشکی ،‌فناوری ،‌هسته ای ، خودروسازی و ... به جهانیان معرفی می کند تا علاوه بر اخبار تقریبی ، تصویر سازی مناسبی نیز از اندیشمندان ایرانی و اسلامی نزد افکار عمومی ایجاد شود . 
سردبیر سایت انگلیسی در پایان ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی خبرگزاری تقریب را در رسیدن به اهداف خود یاری کرده و از ایجاد برخی مانع تراشی ها بر سر راه رسیدن به این انگیزه ها جلوگیری کند. 

بحث تقریب و وحدت باید سرلوحه فعالیت های مسئولین قرار گیرد 

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا عضو هیئت رییسه مجلس پس از شنیدن دیدگاه های مسئولین خبرگزاری تقریب با اشاره به حضور نمایندگان آشنا به مسائل تقریبی در مجلس گفت : قطعا این نمایندگان می توانند در کمیسیون های تخصصی و یا به صورت عمومی مسائل مربوط به تقریب مذاهب اسلامی را پیگیری کنند. 
وی با تاکید براین که وحدت جهان اسلام باید در اولویت های کاری مسئولین قرار گیرد تصریح کرد : متاسفانه امروز دشمنان اسلام از طریق ایجاد اختلاف میان گروه ها و مذاهب قصد اختلال درامنیت جمهوری اسلامی را دارند بنابراین بحث وحدت به ویژه با تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید در سرلوحه فعالیت های همه مسئولین قرار گیرد . 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد : آقای جویجری معاون پارلمانی مجمع تقریب مذاهب اسلامی ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس برقرار کردند وحضرت آیت الله اراکی نیز حضور خوبی در کمیسیون ها داشتند ، امیدواریم بحث تقریب و وحدت امت اسلامی و حفظ آن همیشه سرلوحه فعالیت های نمایندگان مجلس باشد. 

حضور کمرنگ نمایندگان مجلس در کنفرانس های وحدت 

در ادامه حجت الاسلام حسین سبحانی نیا با آیت الله محمد علی تسخیری مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام دیدار کرد. 
آیت الله تسخیری با اشاره به فعالیت های مثبت حجت الاسلام سبحانی نیا در مجلس شورای اسلامی گفت : ایشان فردی خدوم و اهل کوشش هستند که امیدواریم خداوند به شما اجر خیر دهد. 
وی در این نشست در خصوص تاثیر حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کنفرانس وحدت گفت : هر سال در کنفرانس وحدت تقریبا ۴۰۰نفر مدعو هستند که از میان آنها ۱۰ تا ۱۲ وزیر امور خارجه و ۱۰ وزیر اوقاف حضور دارند که در این راستا شرکت نمایندگان مجلس دراین اجلاس می تواند درجهت روشنگری اذهان عمومی مفید باشد. 
وی ادامه داد : نمایندگان مجلس با حضور در نشست بزرگی مانند کنفرانس وحدت می توانند با دیدگاه های شخصیت های اسلامی در خصوص جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند و متقابلا با آنها تعامل برقرار کنند. 
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام با تاکید براین که امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران در میان بسیاری از کشورها مبهم است گفت : به عنوان نمونه بسیاری از شخصیت ها از کشورهای خارجی کنجکاو هستند که دلیل حمایت ایران از نظام سوریه را بدانند و در این زمینه حضور نمایندگان مجلس و مسئولین نظام دراین اجلاس ها می تواند بسیار مفید باشد. 
آیت الله تسخیری با اشاره به دیدار خود با یکی از رهبران اسلامی آمریکا در الجزایر گفت : ایشان به من گفتند که شما ملت ها را از دست داده اید و بنده متقابلا پاسخ دادم شما اسلامگراها همه در دام غرب افتادید و زمانی که غرب توطئه بزرگ حذف سوریه و ضربه زدن به مقاومت را در پیش گرفت شما هم آتش بیار معرکه شدید ، ناگهان دیدم با این حرف این شخص زیر و رو شد و دنیای جدیدی مقابلش ایجاد گردید. 
وی با انتقاد از حضور کمرنگ نمایندگان مجلس در کنفرانس های وحدت در سال گذشته گفت : اصولا در اجلاس های جهانی حضور نمایندگان مجلس بسیار کمرنگ است که امیدوارم با همت آقای جویجری و شخص شما عزیزان مجلس دراین نشست ها حضور پیدا کنند. 
پس از سخنان آیت الله تسخیری ،‌ شبیب جویجری معاون پارلمانی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یکی از دلایل عدم حضور نمایندگان در کنفرانس های وحدت را همزمانی مراسم با سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه دانست و گفت : دعوتنامه هایی را برای نمایندگان مجلس آماده کردیم که انشاالله در کنفرانس امسال 
حضوری پررنگ داشته باشند. 

حضور نمایندگان مجلس در کنفرانس وحدت ضروری است 

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا عضو هیئت رییسه مجلس ، وجود آیت الله تسخیری را برای جهان اسلام منشا خیر و برکت دانست و گفت : برگزاری هر ساله کنفرانس وحدت بسیار ارزشمند و دارای تاثیرات بزرگ منطقه ای و بین المللی است. 
وی با اشاره به حضور بیش از ۴۰۰ شخصیت اسلامی در کنفرانس وحدت تصریح کرد : آشنایی با افکار این شخصیت ها و نگاه آنها به جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران ،‌از دیدگاه مجلس اقدامی بسیار ارزشمند است . 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود : دیدگاه این شخصیت ها و نتیجه ای که از این کنفرانس به دست می آید می تواند زمینه را برای اصلاح برخی امور و یا حرکت در مسیر صحیح فراهم کند و قطعا حضور نمایندگان مجلس در کنفرانس وحدت ضروری است که امیدواریم تحقق یابد.